Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

4| 4352 |29.12.2021 НОВИНИ

Калоян Паргов: Изключването на който и да е социалист заради мнението му нарушава изконния принцип на политически плурализъм

.
Калоян Паргов
Силата на нашата партия винаги е била в това да събира и обединява. В нейните редици са съжителствали комунисти, социалисти и социалдемократи. Традиционно винаги се е проявявало разбиране към мнението на другия и затова БСП е била силна в своето многообразие.
 

Последно време, обаче, сме свидетели на друго – нетърпимост към различните виждания, прерастваща, вече системно, в бой по другаря с партиен билет и легитимиране на решения под формата “неприсъствено и на подпис” - без дискусия и разисквания.


В Софийската организация имаме принцип – не приемаме изключването на който и да е социалист заради мнението или позицията му, защото това нарушава изконния принцип на политически плурализъм. Връща ни към времената на култа към личността, за които БСП отдавна е дала своята историческа оценка.


Такава бе позиция ни при изключването на Георги Първанов и Румен Петков, такава е била и след това, такава ще бъде и сега, когато се иска изключването на Кирил Добрев.


На някои другари не се нрави неговата откровеност и цветист език, но никой не може да отрече предаността му към БСП.

Много от нас няма да участват в това гласуване от принципни съображения - може да имаме различия, но сме другари и съмишленици.

Нещо повече - призоваваме за диалог и разум.


Предстои ни заседание на Конгреса на 22 януари.

Нека на него обсъдим проблемите си, там да си кажем кривиците, да потърсим полезните за партията решения и да продължим напред.

 

Калоян Паргов, Facebook




f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3498 |14.02.2025 Кубрат Пулев подкрепи Паргов и му пожела успех . 1| 3346 |04.02.2025 Калоян Паргов: Да срутим стените, които издигнахме в БСП и сложим край на разделението . 2| 3435 |22.01.2025 Калоян Паргов: Бюджет 2025 ще бъде първото изпитание за новата коалиция . 2| 3371 |24.11.2024 Калоян Паргов: Младите в БСП имаха куража да излязат и на висок глас да кажат „Царят е гол!“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads