Столичният "Метрополитен" пуска влакове на интервал от 4 минути, а не както беше досега - на 6. За тази цел допълнително в експлоатация се пускат още 7 метровлака в по-натоварените часове сутрин и вечер.
От „Метрополитен” отчитат, че в края на миналата седмица пътниците са намалели 7 пъти.
Всички зони, през които минават хората, постоянно се дезинфекцират и почистват.