Реклама / Ads
1| 3906 |07.04.2017 НОВИНИ

КЕВР окончателно решава за цената на парното

.
Енергийният регулатор решава окончателно с колко ще поскъпнат парно и топла вода в страната. Заради увеличението на природния газ за абонатите на топлофикациите, които работят с тази суровина, се предвижда шоково поскъпване в края на отоплителния сезон.
 

 Закритото заседание на Комисията за енергийно и водно регулиране отново ще бъде на фона на протести под прозорците, допълва БТВ.

 

Ако регулаторът спази първоначалното си намерение, парното и топлата вода в страната ще поскъпнат с между 17 и 38 на сто. Увеличението за абонатите на най-голямата топлофикация в София е близо 23%.

 

Дружеството трябва да направи и извънреден отчет на общите топломери в абонатните станции, а фактурите през май в София ще бъдат две. Топлофикациите на месечен отчет също ще трябва да засекат уредите извънредно.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 103 |21.12.2025 САЩ конфискува втори танкер на Венецуела: Иран и Русия се обявиха в подкрепа на Мадуро . 0| 249 |21.12.2025 Грипната вълна настъпва: Перник с рекордна заболеваемост и предупреждение за 2026 г. . 6| 685 |21.12.2025 Архивите на Епстийн: Кои документи са премахнати и защо . 0| 789 |21.12.2025 Бондай скърби, властите действат: Преглед на разузнаването и мерки срещу екстремизма

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads