Реклама / Ads
1| 4451 |11.12.2017 НОВИНИ

Кръгла маса за втората кабинка в Банско

.
Изграждането на втори кабинков лифт в Банско ще бъде обсъдено на голяма кръгла маса с участието на институции и неправителствени организации. Ще бъде представен проекта на Министерския съвет за промяна на плана на управление на Национален парк „Пирин” и даването на съгласие за изграждането на нова ски зона.
 
Още миналата седмица премиерът Бойко Борисов обяви, че въпросът не е в строежа на втори лифт, а в това да се даде публичност и да се разясни на обществото как ще стане това.

Доводите на защитниците на новата въжена линия са, че тя ще подпомогне развитието на туризма в Банско. Еколозите обаче протестират срещу строителството в защитена зона.

Техните опасения са, че лифтът ще се превърне в параван за масова сеч и огромно разширяване на ски зоната за сметка на парка.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 5152 |29.12.2017 Екоминистърът обеща да не се строи в природен парк „Пирин“ . 1| 4220 |14.12.2017 Кметът на Банско: Еколозите не мислят за развитието на района . 10| 5923 |24.02.2016 Борисов: Аз съм „за” втори лифт на Банско, но трябва консенсус . 10| 5542 |04.04.2011 Хората в Пиринско скочиха срещу екоесперти от ЕК

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads