Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3781 | НОВИНИ

Кремъл не очаква ”Газпром” да спре доставките на други държави в Европа

Кремъл не очаква ”Газпром” да спре доставките на други държави в Европа
Кремъл не очаква “Газпром” да спре доставките на още европейски клиенти, съобщиха от BBC, позовавайки се на информация от руските държавни агенции.
 

“Газпром” вече спря кранчето на България, Полша, Финландия, Дания и Нидерландия заради отказа им да се съобразят с исканията за руски газ да се плаща в рубли. Решението на Кремъл дойде в отговор на западните санкции. 

 

Дали очакването на Москва ще се окаже реалност обаче, предстои да видим. 

 

Според информацията не е било постигнато и споразумение с Турция за износ на украинско зърно по Черно море. Вчера външният министър Сергей Лавров пътува да Анкара, за да се намери изход от задънената улица и зърното на Украйна да бъде освободено от руската хватка. Двете пристанища в страната, попаднали под контрола на Москва - Бердянск и Мариупол, са готови да изнасят зърно, заявиха от Кремъл, но от там настояват Киев да разминира териториалните си води. От украинска страна обаче смятат, че това ще застраши тяхната сигурност и ще доведе до атаки в Черно море. 

 

Турция настоява за споразумение между Русия и Украйна за план за възобновяване на износа на зърно от украинските пристанища.

 

Говорителят на президента Путин Дмитрий Песков заяви, че работата продължава.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Битката за Северодонецк ще предопредели изхода на войната в Източна Украйна, очаква Володимир Зеленски 0| 3992 | Битката за Северодонецк ще предопредели изхода на войната в Източна Украйна, очаква Володимир Зеленски Д. Смилов: Наивно бе да очакваме друго поведение от ИТН. Миналата година развалиха два парламента 0| 4575 | Д. Смилов: Наивно бе да очакваме друго поведение от ИТН. Миналата година развалиха два парламента На 24 юни Украйна очаква да получи статут на кандидат за присъединяване към ЕС 0| 3880 | На 24 юни Украйна очаква да получи статут на кандидат за присъединяване към ЕС Тодор Тагарев: Корнелия Нинова защитава позиции в интерес на Кремъл 0| 3722 | Тодор Тагарев: Корнелия Нинова защитава позиции в интерес на Кремъл

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads