Реклама / Ads
0| 4733 |16.11.2017 НОВИНИ

Лозан Панов: Докладите на ЕК не трябва да спират

.
Според мен не трябва да бъде свален Механизмът за сътрудничество и оценка на Европейската комисия. Това заяви председателят на ВКС Лозан Панов. Въпреки това според него докладът на Брюксел не може да промени реалността и правосъдната система в България.
 

По думите на Панов, докладът е по-скоро политически, отколкото технически. Той обаче отбеляза, че Механизмът не постига резултати в България, но свалянето му би имало обратен ефект за европейските институции, защото може да доведе до евроскептицизъм сред българите, които вярват повече в тях, отколкото в българските институции.

 

Според Панов докладът е стъпка към бъдещо премахване на мониторинга, но не защото са изпълнени дадените препоръки, а защото с този механизъм не могат да бъдат постигнати резултати. Председателят на ВКС коментира още, че в доклада няма дадени препоръки, не защото не са необходими такива, а може би "никой не си прави илюзията, че те ще бъдат изпълнени".

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 175 |18.12.2025 Русия е готова да конфискува активи на западни компании . 0| 242 |18.12.2025 Гръцките фермери продължават с протестите, блокират касите на магистралите . 0| 316 |18.12.2025 ЕС трябва да се реформира или ще стане незначителен играч в света . 1| 913 |18.12.2025 Днешните протести протекоха мирно и без ескалация

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads