В Лвов маскират и защитават паметниците си от руски ракети
Паметникът на Адам Мицкевич, полски поет и участник в националноосвободителното движение в Полша през 19 век, заобиколен от защитна конструкция. В средата на септември ЮНЕСКО включи обектите на световното наследство в Киев и Лвов като „в опасност“.
Статуи около катедралата "Свети Георги."
Фонтан "Нептун" в центъра на Лвов, заобиколен от защитна конструкция.
Съхраняването на живота на лвовяни е най-важното по време на войната. Страшно е, когато загиват хора. Но ракетите "Калибър" на агресорите като нищо могат да унищожат и сгради от Средновековието и Ренесанса. Затова нека ви разкажем за някои от тях.
Старият град Лвов е погълнал архитектурата на Австрия, Полша, със специален привкус на съветска и украинска. Старият град е територия на исторически и културен резерват.
Сред цветните къщи, които вече са на 400 години, ще усетите духа на древността. Площад Ринок привлича всички с малките си разноцветни къщи в ренесансов стил. Сред тях са "Черната каменна къща" , дворецът Бандинели , дворецът Любомирски , къщата на Корнякт .
В сърцето на площад Rynok е кметството на Лвов , в което се помещава градската администрация. Построен е през 1835 г. Над сградата има часовникова кула и площадка за наблюдение. Директно на площада се намира главната аптека на града, така нареченият "Аптечен музей" , който е открит през 1735 г. Външният му вид привлича - украсен е с уникални витражи от виенски художници. Тук е запазена алхимична лаборатория.
Историческият център на Лвов , който прилича на голям архитектурен музей, беше включен в списъка на ЮНЕСКО за световно наследство. Истинската гордост на Лвов може да се счита Лвовската опера на името на Соломия Крушелницка , която е построена през 1895-1900 г.
Превод от украински ФрогНюз
Моля, подкрепете ни.