При първоначалното си самозапалване върху него скочили съседи с одеяла и го загасили. След това са се обадили на спешния телефон 112. Пристигнали са линейка и полиция.
Според МВР сигналът е получен в 8:45 ч. След пристигането на полицията мъжът се е опитал да влезе във все още горящите пламъци за втори път. Мъжът лумнал отново на сантиметри от униформените, които успели да го загасят за секунди. По-късно мъжът умря от изгарянията си в „Пирогов”.
Инцидентът тази вечер е станал буквално на няколко метра от мястото, където през юли миналата година друг мъж се самозапали и почина.