Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 2772 | НОВИНИ

Мъск се отказва да прави партия?

Илон Мъск
Илон Мъск Източник: БГНЕС
Милиардерът Илон Мъск тихо изостави плановете си да създаде нова политическа партия, като казва на съюзниците си, че иска да се фокусира върху компаниите си, съобщи "Уолстрийт Джърнъл", позовавайки се на хора, запознати с плановете.
 

Мъск, без да коментира по-подробно публикацията, написа в Х: "Нищо, казано от @WSJ, не трябва да се приема за истина".

 

Мъск, най-богатият човек в света, представи "Американската партия" през юли след публичен спор с президента Доналд Тръмп относно законопроекта за намаляване на данъците и разходите.

 

Напоследък той се е фокусирал отчасти върху поддържането на връзки с вицепрезидента Джей Ди Ванс, отбелязва вестникът, и е признал пред свои сътрудници, че създаването на политическа партия би наранило отношенията му с Ванс.

 

Мъск и неговите сътрудници са казали на хора, близки до Ванс, че милиардерът обмисля да използва част от финансовите си ресурси, за да подкрепи Ванс, ако той реши да се кандидатира за президент през 2028 г., пояснява изданието.

 




Изпълнителният директор на Tesla и SpaceX похарчи близо 300 милиона долара през 2024 г., за да помогне на Тръмп и други републиканци да бъдат избрани, оказвайки огромно влияние през първите няколко седмици от мандата на Тръмп като ръководител на новосъздадената институция – министерство за ефективност на правителството.

 

Ройтерс не можа да потвърди веднага информацията на вестника.

 

Ванс, който призова за примирие след публичния конфликт между Мъск и Тръмп, потвърди позицията си този месец и заяви, че е помолил Мъск да се върне в редиците на републиканците.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Нов инцидент в „Арсенал“: Работник тежко обгорен /обновена/ 0| 3180 | Нов инцидент в „Арсенал“: Работник тежко обгорен /обновена/ Двойно повече нарколаборатории са разкрити през юли 2| 2759 | Двойно повече нарколаборатории са разкрити през юли Премиерът Желязков иска нова регулация за атракционите 1| 2769 | Премиерът Желязков иска нова регулация за атракционите Финансовият министър на САЩ: Търговските преговори с Китай вървят много добре 0| 2782 | Финансовият министър на САЩ: Търговските преговори с Китай вървят много добре

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads