Реклама / Ads
0| 5399 |16.04.2020 НОВИНИ

МиГ-31 се разби в Казахстан

.
Изтребител МиГ-31 на ВВС на Казахстан се е разбил близо до летището в Караганда, екипажът е катапултирал. Инцидентът е станал ”в хода на планиран полет за подготовка за бойно дежурство” на юг от летището в Караганда.
 

Това съобщиха от пресслужбата на Министерството на отбраната на републиката, цитирани от БГНЕС.

 

"След излитането имаше пожар в един от двигателите. След като получиха команда за катапултиране, военните пилоти насочиха самолета към полето далеч от селото и като се увериха, че нищо не застрашава цивилното население, екипажът катапултира. Пилотите са живи", се казва в съобщението.




f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 18| 5373 |26.12.2024 WSJ: Азербайджанският самолет вероятно е бил свален от руска военна система за противовъздушна отбрана . 13| 10101 |13.09.2024 Военнотранспортен самолет L-39 ZA катастрофира в Граф Игнатиево, отменят авиошоуто . 8| 3239 |16.08.2024 Руски стратегически бомбардировач се разби в Сибир . 4| 6738 |12.06.2017 МиГ-21 на румънските ВВС се разби при учение с българските си колеги

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads