Реклама / Ads
5| 4823 |06.09.2015 НОВИНИ

Миков: Съединението е успех! Постигаме нови, ако уважаваме подвига на народа

.
„Навършват се 130 години от обединението на българските земи в Княжество България и Източна Румелия. Без нито за миг да са губели чувството си за принадлежност към един народ, на 6 септември 1885 г. българите от двете страни на тази разкъсваща Родината граница решително слагат край на изкуственото разделение и впоследствие провъзгласяват пред света Съединението на България“. Това заяви председателят на БСП Михаил Миков в поздравителен адрес по случай големия празник.
 

„Съединението прави силата” е девизът, който трябва да ни води винаги, когато сме изправени пред големи трудности – икономическа безпътица, социални неравенства, етническо напрежение, международни заплахи. Днес такива има достатъчно и само усещането за принадлежност към единна общност, стъпила здраво на принципите за справедливост и солидарност, ще ни даде сили да се преборим за равновесие и благоденствие, всъщност за бъдещето на България!“, подчертава Миков в обръщението, публикувано във Фейсбук.

 

„Съединението е наш, български успех! Колко много се нуждаем днес от нови такива! Уверен съм, че ще ги постигнем, ако пазим спомена и уважението към подвизите на нашия народ!“, категоричен е лидерът на социалистите.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 130 |10.12.2025 Компенсациите за картите в София: Как работят допълнителните 6 дни след стачката . 1| 211 |10.12.2025 Здравни специалисти протестираха заради ниски заплати и липса на кадри . 0| 390 |10.12.2025 Какво може да направи България за блокираните тирове на „Кулата“? . 0| 382 |10.12.2025 Франция дари 40 пожарни робота на Украйна, които спасиха Нотр Дам

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads