България трябва да си върне нефтения терминал в Росенец, превзет днес от Лукойл. В предния парламент гласувахме решение концесията да бъде прекратена, но служебното правителство на Радев се сниши.

Този път това ще се случи и то бързо. Важно е решението да бъде изпълнено така, че да се гарантира невъзможността на Лукойл да осъди страната по-късно за пропуснати ползи.

Росенец в момента е вход на Путинова Русия към ЕС. Връщаме си контрола над Росенец.

Ивайло Мирчев, Facebook