Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
4| 5894 | НОВИНИ

Младенов: Либийското общество трябва да реши кой да управлява

Николай Младенов
Николай Младенов Източник: източник
България ще настоява да бъде изпратен ясен политически сигнал на Либия, че в едно бъдещо нейно правителство трябва да бъдат включени всички части на либийското общество. Това каза пред БНР министърът на външните работи Николай Младенов.
 

Дипломат номер 1 на България ще участва в конференция в Лондон, където ще бъдат обсъдени начините, по които трябва да се действа в Либия и политическото бъдеще на тази страна от съюзниците от НАТО, ЕС, САЩ и представители на Арабската лига.

Според Младенов изборът на управление на Либия оттук нататъка, който ще управлява и как ще бъде управлявана Джамахирията трябва да включва абсолютно всичко части на либийското общество. Това означава всички племена в Либия да бъдат ангажирани в избора на временно правителство, което да почне да залага основите на новото управление на страната.

Сегашното разделение между племената – тези, които подкрепят Кадафи, тези, които подкрепят временния съвет в Бенгази, не създава условията за обединение около един център, който да запази териториалната цялост на страната, смята още Николай Младенов.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Т. Дончева: Нашето общество превърна парите в цел 23| 5315 | Т. Дончева: Нашето общество превърна парите в цел Н. Младенов: Тревожно е, че ситуацията в Близкия Изток се усложнява 12| 5448 | Н. Младенов: Тревожно е, че ситуацията в Близкия Изток се усложнява Н. Младенов: Либия може да се разцепи 12| 5897 | Н. Младенов: Либия може да се разцепи АБВ: Приоритетни трябва да са социалните програми 18| 5633 | АБВ: Приоритетни трябва да са социалните програми

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads