Реклама / Ads
0| 4032 |07.04.2022 НОВИНИ

С мобилен крематориум Русия прикрива зверствата си в Украйна

.
Руските войски „прикриват следите от убийства и зверства“ с помощта на мобилни крематориуми. С тях унищожават всички свидетели на варварските си военни действия, пише в. Мирър.
 

По предварителни оценки най-малко 500 души са загинали след предполагаемия геноцид в Буча, Киевска област.


Центърът за стратегически комуникации и информационна сигурност към Министерството на културата и информационната политика на Украйна предупреди , че „в Мариупол руските окупатори използват мобилни крематориуми, за да прикрият зверствата си".


„На фона на геноцида в Буча, руското ръководство е наредило на войниците да унищожават следите от престъпленията си в Мариупол. Местни проруски колаборационисти и терористи от ДНР изгарят телата на убити жители. Процесът се координира от самопровъзгласилия се кмет на града Константин Иващенко, пише още БГНЕС.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 38| 4413 |06.09.2024 „Това е военно престъпление“: Русия екзекутира невъоръжени украински войници, опитващи да се предадат . 8| 4161 |18.06.2024 Близо 400 руски военни са обкръжени в района на химическия комбинат на украинския град Вовчанск . 0| 3507 |13.06.2024 Военно престъпление по Римския статут: Русия е използвала глада срещу цивилни на обсадата на Мариупол . 0| 11802 |06.04.2022 Украинското разузнаване: Започна „ловът на месаря от Буча” – руски командир /видео/

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads