2| 3464 |07.07.2018 НОВИНИ

Мондиала стана европейски, отбор от Европа ще е световен шампион

.
Белгия поднесе най-голямата сензация на световното първенство в Бразилия! ”Червените дяволи” победиха с 2:1 големия фаворит в турнира Бразилия и унищожиха мечтата му за шеста титла. Така световното първенство стана европейско

Автогол на Фернандиньо в 13-ата минута и страхотно попадение на Кевин де Бройне в 31-ата минута дадоха преднина от два гола на белгийците, а в 76-ата минута Ренато Аугусто върна надеждите на южноамериканците, но до обрат не се стигна и Белгия се класира за втори път в историята си на 1/2-финал на световни финали.

Днес са другите два полуфинала: Англия - Швеция и Хърватска-Русия.