От 31 март 2026 г. МВР започва да прилага разпоредбата на чл. 143, ал. 15 от Закона за движението по пътищата, изм. ДВ, бр. 64 от 2025 г., в сила от 07.09.2025 г. По силата на тази разпоредба регистрацията на пътни превозни средства ще бъде прекратявана служебно в случаите на починал собственик, когато собствеността не е променена в шестмесечен срок от датата на настъпване на смъртта.
МВР ще дерегистрира коли на починали хора, ако не са прехвърлени до 6 месеца след смъртта
За промяна при регистрацията на автомобили съобщиха от Главна дирекция „Национална полиция“ в профила си във Facebook.