Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

8| 3941 |05.10.2021 НОВИНИ

НАП изиска информация за българите в „Досиетата Пандора“

.
Източник: БГНЕС
Националната агенция за приходите е поискала допълнителни данни от Международния консорциум на разследващите журналисти за български физически и юридически лица, които се срещат в документите по разследването, съобщават от Агенцията.
 

В официално писмо до консорциума приходното ведомство иска информация за български граждани и фирми, които потенциално може да се извършили нарушения или престъпления срещу финансовата система на страната, за да бъдат възложени данъчни проверки.

 

От НАП могат да образуват проверка или ревизия в случаите, в които има информация за отклонение от облагане или укриване на данъци. От Агенцията съобщават още, че ще сравнят данните по Досиетата „Пандора“ с информацията, постъпила по т.нар. международен обмен, при който страната ни получава справки за имущество и доходи на български лица зад граница, се посочва в съобщението.

 

В разследването фигурират имената на двама българи.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 5552 |22.11.2019 НАП е в международна изолация след изтичането на данни . 1| 4587 |24.07.2019 НАП съобщава на 189 души, че пълният обем от данни за тях са изтекли при хакерската атака . 0| 6136 |12.04.2016 Официално НАП проверява българите в документите "Панама" . 2| 5499 |21.02.2010 Наши богаташи изтръпнаха заради швейцарските си авоари

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads