По първоначална информация извършителите са четирима. Към този момент те все още се издирват.

Метростанциите "Херманплац" и "Карл-Маркс-щрасе", информират от полицията.

Не е ясно дали нападателите са успели да откраднат пари от банковия клон. Мотивът е обир, категорични са властите.