0| 4318 |26.02.2020 НОВИНИ

Националите по футбол паднаха от Беларус! А идва Унгария!?

.
Българският национален отбор по футбол загуби с 0:1 от Беларус в София контролната среща, която се яви генерална репетиция за „лъвовете“ преди баража с Унгария на 26 март.

Разбира се, в тази генерална репетиция селекционерът Георги Дерменджиев не можеше да разчита на голяма част от основните си футболисти и заложили на доста експериментален състав. Получилите шанс играчи обаче едва ли са направили особено впечатление на опитния специалист.

Като цяло българският отбор бе по-добрият на терена, но териториалното предимство не доведе до добри възможности за гол. Единственото попадение в мача реализира Дмитри Подстрелов в 15-ата минута при първата атака на гостите.

До края беларусите повече се защитаваха, но пък след почивката по-чистите положения бяха именно за тях.

Дебют и то като титуляри за България направиха Димитър Илиев и Иван Турицов, а през второто полувреме своите първи минути с фланелката на националния тим записа и Светослав Ковачев.