Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 3231 |27.09.2022 НОВИНИ

Проф. Радостина Александрова: Грипната вълна ни удря в края на есента - началото на зимата

.
Радостина Александрова
Още е рано да се активира грипът, това обикновено у нас се случва в края на есента - началото на зимата. Още в началото на юли Световната здравна организация и Европейският център за контрол на заболяванията реагираха и започнаха да наблюдават новия вариант на коронавируса. За първи път той е бил наблюдаван в Индия. Това заяви вирусологът проф. Радостина Александрова.
 

Последните данни от 22 септември показват, че 2/3 от световното население е ваксинирано, 3/4 от възрастните хора и здравните работници. До голяма степен сме по-добре защитени, каза още проф. Александрова пред БНТ.


Бивалентната ваксина, която защитава и от оригиналния вариант, и от "Омикрон", тя вече е налична в България, хората си ги поставят от 2 години. Комбинираните с ГРИП все още не са налични. Върху тях също се работи, коментира още проф. Александрова.


За хора, които са с по-крехко здраве, със съпътстващи заболявания, проф. Александрова призова да се ваксинират.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3337 |28.09.2024 Бум на заразните болести с идването на есента. Може ли да се предпазим? . 1| 3461 |01.08.2024 Проф. Радка Аргирова: COVID-19 не е престанал да мутира, той е в състояние на еволюция . 0| 3744 |05.01.2023 Проф. Радостина Александрова: Грипът засяга най-силно малките деца и възрастните . 12| 3950 |13.02.2022 Проф. Радостина Александрова: Необходимостта от науката трябва да бъде популяризирана

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads