Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

4| 3542 |20.11.2022 НОВИНИ

Никола Минчев: Опонентите на машинното гласуване трябва да докажат, че има манипулация на резултатите

.
„През тази седмица „Продължаваме промяната“ ще влезе в пленарната зала“. Това заяви в „Тази неделя“ народният представител от „Продължаваме промяната“ Никола Минчев.
 

„При второто четене на промените в Изборния кодекс ще влезем в зала. Протестът в петък показа на радетелите на хартиената бюлетина, че има обществена енергия и нетърпимост към промените“.

 

Опонентите на машинното гласува трябва да докажат, че има манипулация на резултатите, посочи той.

 

Според него гласуването чрез устройствата не е довело до затруднение на избирателите и припомни, че през ноември 2021 година имаше избори 2 в 1.

Трябва да има разум в хората, които сме избрани като народни представители. Имаме три последователни избори, проведени с машини. Това се наложи. Не мисля, че промяната ще доведе до вдигане на избирателната активност“.

Има ли възможност за правителство?

 

„Разговори за редовно управление може да има, но от една коалиция, която си бута промените в изборния кодек“, обясни Никола Минчев.

„Не сме взели окончателно решение за втория мандат“, подчерта той.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4576 |28.03.2024 Никола Минчев: Има време за избори 2 в 1, ако ИТН върнат мандата още днес . 6| 3905 |05.05.2023 Никола Минчев: Не е инат, в кабинет с министри на ГЕРБ не може да се включим . 11| 5812 |05.12.2022 Нинова шикалкави за обърнатата лопата за машинния вот. Имало много причини за съмнения . 0| 4562 |02.02.2020 Продължава протестът за машинно гласуване

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads