Реклама / Ads
6| 4672 |11.10.2023 НОВИНИ

Николай Гълъбов: Съществуването на Израел е под заплаха

.
Николай Гълъбов, бивш военен командир на Батальон 50 в Израел Източник: Стопкадър: NOVA NEWS
”Израелската армия не напада цивилно население, те информират за евакуация преди атака. Израел е под терор от Ивицата Газа от 10 години. Все още има терористични клетки вътре в държавата. Съществуването на Израел е под заплаха. Страната няма да се поколебае да удари и Хизбула, ако се наложи.”
 

Това заяви пред NOVA NEWS Николай Гълъбов, бивш военен командир на Батальон 50 в Израел.

 

По думите му пропускът е в международната политика, която позволи на "Хамас" да получи решаваща роля, да завземе властта в автономните територии и да определя бъдещето на Палестина.

 

"Бойците на групировката не застават на открита позиция, а се крият в училища, болници и населени места - слагат жив щит пред себе си. Нямаме ясен противник", алармира той.

 

"Ивицата Газа е от гъсто населените райони, отцепен между море, Египет и Израел, и изцяло под контрол на терористична организация. Там права няма. Има и територии на "Фатах" - останали от Арафат. Тази ситуация много трудно ще има изход, Израел ще има безпощаден отговор. Разликата и разривът между израелското и палестинското общества дойде от "Хамас". Със смъртта на Ясер Арафат, който водеше диалог, нещата се влошиха. Той беше готов да подаде ръка на палестинското общество, имаше подета вълна за развитие - тогава обаче се появи "Хамас", коментира още специалистът.

 

Гълъбов изрази мнение, че "Хамас" извършва безчинства, които са сравними с Холокоста.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3409 |24.12.2024 Израелският министър на отбраната призна публично: Израел е ликвидирал лидера на Хамас . 1| 3194 |07.10.2024 Руслан Трад: Напълно е възможно ситуацията в Газа да се проточи десетилетие - изгодна е и за Нетаняху, и за Китай, и за Русия . 7| 3982 |30.09.2024 Експертът по международна сигурност Искрен Иванов: Хамас и Хизбула са на колене . 15| 4076 |30.09.2024 Кап. I ранг Васил Данов: Израелските удари показаха изключителна военна, интелектуална и техническа мощ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads