Реклама / Ads
1| 4922 |24.08.2018 НОВИНИ

Николай Николов отива на протеста на гражданите от ”Овча купел-1” срещу презастрояването

.
Общинският съветник от групата на БСП Николай Николов ще присъства на протеста на гражданите от жк ”Овча купел-1”. Жителите на столичния квартал се събират на 27-и август, понеделник, в 18,30 часа на ъгъла на на ул. ”Монтевидео” и ул. ”Братя Бартел” в жк ”Овча купел-1”.
 

"Гневът и бунтът на гражданите от "Овча купел-1" са напълно логични и обясними, коментира Николай Николов. - Те ще протестират срещу неправомерното и прекомерно застрояване на междублоковите пространства в квартала им. Разбрах, че един от поводите за бунта им е застрояване с жилищни кооперации на част от терен, отреден за изграждане на детска градина. А самото изграждане на тази детска градина е възпрепятствано от извършена реституция на терена. Аз вече имам опит с подобен доста объркан и тежък за разрешаване случай от миналия август, когато гражданите от "Стрелбище" протестираха срещу изграждането на небостъргач в градинката при кръстовището на булевардите "България" и "Петко Ю. Тодоров". Проблемът с безразборното строителство на всяка възможна свободна площ в София е огромен и гражданите са напълно в правото си да защитават градинките и зелените площи около жилищата си", каза още той.
--

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1457 |18.12.2025 Русия е готова да конфискува активи на западни компании . 0| 1354 |18.12.2025 Гръцките фермери продължават с протестите, блокират касите на магистралите . 1| 1518 |18.12.2025 ЕС трябва да се реформира или ще стане незначителен играч в света . 4| 2128 |18.12.2025 Днешните протести протекоха мирно и без ескалация

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads