Поредно доказателство, че ченгето от ДС може да е дипломат, може да е писател, може да е спортист, може да е професор, но десе-арството у него е неизтребимо, то е разяло като отрова душата му - той си остава ченге от ДС.
Това е неговата същност, смисъл и съдържание!

Завинаги.

И никакви морали, нравствености, справедливости и емпатии не са му присъщи или поне той е готов да ги изхвърли на бунището незабавно, щом трябва да постъпи като ченге от ДС!

Бедна ни е фантазията какво ни чака ако паднем в лапите на рашизма-фашизма!