Реклама / Ads
0| 3509 |14.07.2022 НОВИНИ

Нинова се похвали: За първи път България е на първо място в ЕС по индустриално производство

.
Корнелия Нинова Източник: БГНЕС
За първи път България е на първо място в Европейския съюз по индустриално производство – 20,4%. За това се похвали по време на брифинг вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията в оставка Корнелия Нинова, позовавайки се на данни на Евростат.
 

Според Нинова това е постигнато, защото правителството е „спряло рекета над бизнеса, както и финансовите течове в държавата“. По думите й влияние е оказала подкрепата за бизнеса, както и това, че самият бизнес се е реорганизирал успешно.

 

„Това означава повече данъци и заплати“, категорична бе Корнелия Нинова. Тя подчерта, че данните показват, че правителството не е свалено заради несправяне с икономическата и финансовата политика, а заради икономически интереси.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3484 |25.04.2024 Нинова към ГЕРБ: Не въвличайте БСП в калните си пехливански борби . 0| 3299 |23.05.2022 ЕК и МВФ одобриха антикризисните мерки на правителството . 17| 4068 |22.01.2021 Лъчезар Борисов очаквал България да е лидер по икономически растеж в ЕС . 20| 5285 |05.08.2014 Стойнев се похвали; по-добра икономика оставял

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads