Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5776 | НОВИНИ

НЗОК прекратява урологична пътека заради финасови нарушения

НЗОК прекратява урологична пътека заради финасови нарушения
Директорът на НЗОК д-р Жени Начева извърши внезапна проверка в РЗОК Сливен.
 

Това стана, след като "Радио К2" сигнализира в ефир заместник-председателя на 41-то НС и председател на Комисията по здравеопазване д-р Лъчезар Иванов и директора на НЗОК д.р Жени Начева за крупни финасови нарушения извършени от Военната болница в Сливен.

"И двете болници са нарушавали закона и са попълвали документи с невярно съдържание за извършени дейности по по-скъпи пътеки.Така от бюджета на НЗОК са били източвани неправомерно пари. Сумите са взети от нашите здравни вноски. Военната болница е надписвала стотици операции с по 1 500 лева повече на всяка . Военната болница в Сливен е извършвала, практически, криминални аборти - веднаж е взимала пари от пациентките за извършване на манипулацията , а от касата е надписвала по 700-800 лева отгоре, несъразмерно и неадекватно на цените на пътеките. Абортите се извършват само по медицински показания и строги изисквания". - каза за "Радио К2" д-р Страшимир Генев, началник -отдел в НЗОК и ръководител на проверката в Сливен.

"НЗОК ще прекрати договора по урологична пътека с Военна болница в Сливен и ще потърси отговорност заради това, че пари от здравните осигуровки на хората са отивали недопустимо и неправомерно за лично обогатяване на отделни лекари и болници, а не за лекуване на реално болни."- допълни д-р Генев. Проверката в РЗОК Сливен продължава. Frognews.bg
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Депутати кръстосват шпаги заради изборната система 5| 6087 | Депутати кръстосват шпаги заради изборната система Направиха на решето шофьор заради сметка? 4| 5126 | Направиха на решето шофьор заради сметка? Въвеждат гъвкаво работно време заради кризата 7| 5420 | Въвеждат гъвкаво работно време заради кризата ЕК мъмри София заради серния диоксид 2| 4820 | ЕК мъмри София заради серния диоксид

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads