Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4966 | НОВИНИ

Община Сливен иска държавни пътища да станат общински

Републиканската пътна мнежа преминава през централната част на  град Сливен.
Републиканската пътна мнежа преминава през централната част на град Сливен.
В община Сливен е стартирана процедура, с която пътищата от републиканската пътна мрежа, преминаващи през град Сливен, да станат общински.
 

Община Сливен задейства процедура пътищата от републиканската пътна мрежа, преминаващи през град Сливен, да станат общински.

 

Искането е изпратено до Министерския съвет и Агенция Пътна инфраструктура. Това съобщи кметът Стефан Радев по повод дадената възможност от правителството общините сами да стопанисват пътищата, които до момента са били държавни, информира БНР.

 

Кметът на града обясни причината за това искане с аргумента, че не е редно републикански път да минава през центъра на града. Това създава значителни трудности и ни спира да инвестираме в тази зона, защото тя е държавна собственост, когато е републикански път, коментира кметът.

 

Частите от републиканската пътна мрежа, които ощина Сливен настоява да станат общински са булевард „Панайот Хитов“, улица „Георги Раковски“ и така нареченото „Ичеренско шосе“ от разклона за село Сотиря до центъра.

 

Радев добавя, че общината няма да иска от държавата водещите до най-близките села пътища, защото поддръжката им е много скъпа, а ще се концентрира около тези в общинския център.

 

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
”Демократична България” сезира ЕК за т.нар. гражданска конфискация 12| 8142 | ”Демократична България” сезира ЕК за т.нар. гражданска конфискация Бащата на Стефчо: НЗОК влезе в оправдателен режим,  не искам детето ми да стане звездичка 2| 6802 | Бащата на Стефчо: НЗОК влезе в оправдателен режим, не искам детето ми да стане звездичка Столична община: Оставяйте елхите до кофите за боклук, а не в тях 0| 4314 | Столична община: Оставяйте елхите до кофите за боклук, а не в тях Премиерът поиска общините сами да решат кои пътища да са без винетки 0| 4036 | Премиерът поиска общините сами да решат кои пътища да са без винетки

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads