Реклама / Ads
5| 8141 |19.05.2008 НОВИНИ

Обвинител №1 поиска депутатския имунитет на Румен Петков

.
Главният прокурор Борис Велчев ще внесе до няколко дни в парламента искане за снемане на депутатския имунитет на бившия министър на вътрешните работи Румен Петков. Това съобщи самият обвинител №1.
 

Главният прокурор ще поиска от народните представители да свалят депутатската защита на колегата си, за да може той да бъде разследван за извършено престъпление. Става дума за огласяването на бившата барета и настоящ бизнесмен Алексей Петров като секретен сътрудник на ДАНС. Петков може да бъде обвинен  и за разгласяване на държавна тайна.

„Само 11% от делата за икономически престъпления и корупция са подадени от всички контролни органи в държавата", съобщи още Борис Велчев. Той допълни, че само 15% от делата за корупция са по сигнали на митническата администрация, а тя е най-близо да тези, които извършват контрабанда, и на нея най-много й отивало да разкрива такива престъпления. Само 24 сигнала за корупция са дошли от инспекторатите като половината са от инспектората на МВР, а през 2007 г. прокуратурата е образувала само 6 дела по сигнали на строителния надзор.

Според главния прокурор е необходима по-добра организация на контролната система. В противен случай, ако цялата държава не се мобилизира за противодействие на корупцията, всичко щяло да си остане по старому.

Frognews.bg 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 738 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 786 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 3| 818 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 0| 903 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads