Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3420 | НОВИНИ

Окончателно: НС прие почасовото заплащане за преводачите на жестовия език

Окончателно: НС прие почасовото заплащане за преводачите на жестовия език
Източник: БГНЕС
Депутатите утвърдиха почасовото заплащане за преводачите на жестовия език. Размерът ще е 5 % от минималната работна заплата за съответната година за един час. Новото правило е записано в Закона за българския жестов език, промените в който днес бяха приети окончателно. Очаква се за тази година ставката ще се повиши от 10 лв. на 39 лв. на часа.
 

 Досега максималният размер при заплащането за час на преводаческата услуга се определяше с решение на МС по предложение на министъра на труда и социалната политика. Според вносителя на предложението – Искрен Арабаджиев от Продължаваме промяната, за тази година ставката ще се повиши от 10 лв. на 39 лв. на часа.  

 

С промените се дава възможност преводачи на жестов език да бъдат и завършилите бакалавърска степен по специалност "Български жестов език" с профил Филология. 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Без ново плащане, докато не се приемат законите по ПВУ 1| 3596 | Без ново плащане, докато не се приемат законите по ПВУ Финансистът Л. Дацов: С приемане на няколко закона, имаме шанс за еврозоната 3| 3540 | Финансистът Л. Дацов: С приемане на няколко закона, имаме шанс за еврозоната Депутатите приеха на първо четене 8 промени в Наказателния кодекс 2| 3697 | Депутатите приеха на първо четене 8 промени в Наказателния кодекс Окончателно: Областните болници ще се субсидират от Здравното министрество 1| 3530 | Окончателно: Областните болници ще се субсидират от Здравното министрество

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads