Реклама / Ads
7| 4747 |04.01.2020 НОВИНИ

ООН отказа оценка на законността на въздушния удар на САЩ

.
Заместник-говорителят на генералния секретар на ООН Фархан Хак отказа да даде оценка за съответствието с международното право на въздушния удар на САЩ по летището в Багдад. В резултат на атаката загина иранският генерал Касем Солеймани.
 

 "Не подценявам важността на тази тема, само ще отговоря, че към момента това е всичко, което може да каже генералният секретар по тази тема", каза той на брифинг в отговор на въпрос възнамерява ли генералният секретар да анализира действията на САЩ от гледна точка на устава на ООН, предаде ТАСС.

 

Генералният секретар Антониу Гутериш публикува изявление, в което лидерите във Вашингтон и Техеран бяха призовани да проявят максимална сдържаност. Гутериш също така изрази и "сериозно безпокойство от повишаването на напрежението".

 

Вчера специалният докладчик на ООН по извънсъдебните екзекуции Анес Каламар заяви в Туитър, че убийството на иранския генерал "най-вероятно е незаконно", предаде ДПА. Хак коментира това изказване на Каламар. "Тя е говорила в своето лично качество на независим експерт", заяви той.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2662 |09.09.2025 Израел нанесе удар по ръководството на Хамас в столицата на Катар . 0| 2670 |25.06.2025 Иранският парламент гласува за временно прекратяване на сътрудничеството с МААЕ . 3| 2720 |23.06.2025 Иран с предупреждение към САЩ, нарече Тръмп „комарджия“ . 2| 2632 |16.06.2025 Конфликтът между Израел и Иран се изостря, ударите продължават

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads