Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4157 | НОВИНИ

Опасни радиоактивни материали са откраднати от Чернобил

Опасни радиоактивни материали са откраднати от Чернобил
Източник: БГНЕС
Руски войници са откраднали потенциално опасни радиоактивни материали от лабораториите на бившата ядрена централа Чернобил. Това съобщиха във ”Фейсбук” от украинската агенция за управление на зоната около централата.
 

Според агенцията руски войници, които в началото на войната в Украйна окупираха Чернобил, са влезли и в складови помещения на лабораториите, откъдето са взели 133 радиоактивни субстанции.

 

Сегашното местонахождение на потенциално опасните материали в момента е неизвестно, предаде БНР.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Европрокуратурата разследва БГ фирми за измами. Конфискува материали за 6 млн. евро 0| 5687 | Европрокуратурата разследва БГ фирми за измами. Конфискува материали за 6 млн. евро Властта следи за опасни мини в Черно море, отнесени от плажа в Одеса 0| 4574 | Властта следи за опасни мини в Черно море, отнесени от плажа в Одеса Димитър Ганев: Неопитността и каскадата от кризи са опасни. Подкрепата за Петков ще ерозира 0| 3546 | Димитър Ганев: Неопитността и каскадата от кризи са опасни. Подкрепата за Петков ще ерозира Системите за наблюдение на ядрените материали в АЕЦ ”Запорожие” спряха да предават данни 0| 3325 | Системите за наблюдение на ядрените материали в АЕЦ ”Запорожие” спряха да предават данни

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads