Реклама / Ads
0| 4367 |14.11.2019 НОВИНИ

Отбелязваме Световния ден на диабета

.
Днес отбелязваме световния ден за борба с диабета. По данни на Световната здравна организация, от него страдат над 360 милиона души.
 

Всяка година нови 7 милиона се разболяват, 70 хиляди от тях са деца.

Половин милион българи имат диабет. 40% от тях не знаят, че са болни. Основните рискови фактори за развитие на болестта са наднорменото тегло, начинът на хранене, намалената физическа активност и стресът.

 

Изследвания доказват, че промяната в начина на живот снижава риска от захарен диабет с 58%. Затова лекарите препоръчват поне 30 минути движение на ден, здравословно хранене и редовни профилактични прегледи при ендокринолог.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2157 |16.12.2025 След Брекзит: Великобритания отново се присъединява към „Еразъм“ . 0| 2181 |16.12.2025 Държавите на първа линия искат средства от ЕС заради заплахата от Русия, България е сред тях . 2| 2195 |16.12.2025 Какво се знае за Ник Райнер – сина, арестуван за смъртта на режисьора Роб Райнер? . 3| 2178 |16.12.2025 ЕС налага такса от 3 евро за евтините пратки от Temu и Shein

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads