Той коментира и строежа на църква в Южния парк, която трябва да носи името на Св. Стефан.

Строежът ѝ започна преди много години. Проектът е доста обемен, тя е сравнима със "Св. София". Това допринесе досега да не се случи застрояването. При смяната на кметове строежът беше спрян, каза още той.

По думите му към момента е построена камбанарията, има и параклис. "Храмът продължава да се строи", уточни отец Кирил.