Инцидентът се е случил вчера следобед. Момчето е задържано.

Според близки до разследването на случая ученикът се е приближил до двете момчета, които са чакали метрото. Заговорил ги и минути след това ги е заплашил с бокс.

Поискал е пари, а момчетата са му дали общо около 40 лева, които са носили в себе си.

След това извършителят е избягал. Минути по късно след подаден сигнал полицейски патрул го е задържал в района на метростанцията.

При проверка е станало ясно, че същото момче е заподозряно за извършването на друг обир пак в района на метростанцията през месец ноември. Разследването на случая продължава, информира БНР.