Мъжът, който тормози и бие жени около НДК - настанен за принудително лечение в психиатрично заведение

Полицията е давала изявления за него и изводът е, че няма какво повече да се направи от това.
Жена от София алармира пред NOVA, че с детето ѝ са били неговите последни мишени. Това се е случило в събота. Жената, която иска да остане анонимна, разказа, че в този ден с мъжа си, детето ѝ и приятели решили да излязат на разходка в парка на НДК.
Мъж с психични отклонения бе настанен незабавно в психиатрично заведение, благодарение на съвместни действия на МВР и Министерството на здравеопазването, съобщиха от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР), днес, след като случаят попадна в медиите.
В центъра на столицата бе установен мъж с психични отклонения, неколкократно задържан в столичното Пето Районно управление (РУ) и настаняван веднъж за принудително лечение в специализирано заведение. За него неколкократно са подавани сигнали от граждани в полицията и в медиите, посочиха от СДВР. Оттам добавиха, че мъжът е отведен от полицейски служители в Пето РУ и впоследствие настанен незабавно в психиатрично заведение.
По-рано днес Софийската районна прокуратура съобщи, че се е самосезирала във връзка с информация в средствата за масова информация за мъж, който напада жители на район „Оборище“ в София. По информация на медиите мъжът е заплашвал жена и детето ѝ, докато били на разходка. Прокурор при Софийската районна прокуратура образува преписка по случая. В хода ѝ е разпоредено на Пето РУ-МВР психичноболният незабавно да бъде установен и приведен в болница за преглед и лечение. След указания от наблюдаващия прокурор мъжът е настанен в болнично заведение, където ще бъде подложен на лечение, информираха от държавното обвинение.
Моля, подкрепете ни.





