Реклама / Ads
0| 4080 |15.12.2018 НОВИНИ

ЕК отпуска 210 млн. лв. за ремонт на училища и детски градини

.
Европейската комисия одобри още 210 млн. лв. за ремонт на образователната инфраструктура в страната по Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г., съобщават от МРРБ.
 

Средствата се прехвърлят от инвестиционен приоритет „Енергийна ефективност“ на първата ос на ОПРР, бенефициенти по която са 39-те големи градове, към приоритет „Образователна инфраструктура“ на същата ос. Целта е да се постигне по-високо ниво на качеството на образование в градовете, определили най-високи нужди в рамките на инвестиционните си програми. С преразпределението на ресурса се покрива и недостигът от средства по вече сключени договори за „Образователна инфраструктура“ за големите градове. Това ще допринесе за постигане на правителствения приоритет за по-високо ниво на качеството на образованието.

 

В момента по ОПРР 2014-2020 се изпълняват 119 проекта на обща стойност 623 млн. лв. С тези средства ще се рехабилитира материално-техническата база на общо 442 детски градини, основни и средни училища и университети. Изпълнението на 7 от проектите на обща стойност 12,2 млн. лв. вече приключи. В резултат 5 716 лица се обучават и работят в модернизираните 21 образователни институции.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 79 |13.12.2025 13 декември: Ден на памет и вяра за петима християнски мъченици . 0| 131 |13.12.2025 Мъгли в равнините, слънце в планините: По-студено време през уикенда . 3| 2478 |13.12.2025 Пулев нокаутиран в шестия рунд . 4| 2548 |12.12.2025 20 точки от Вашингтон, които преначертават войната: Какво искат САЩ от Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads