Реклама / Ads
0| 4923 |11.05.2020 НОВИНИ

Парламентарната правна комисия определя правилата след извънредното положение

.
Източник: БГНЕС
Днес правната комисия в парламента трябва да одобри окончателно предложенията за промени в Закона за здравето, а във вторник - 12 май, законопроектът да бъде гласуван на второ четене в пленарната зала.
 

Причината е, че изтича извънредното положение в страната, което бе въведено заради пандемията от COVID-19.


Целта на промените в Закона е да се намали и забави епидемията и да се даде възможност на болниците да се подготвят, каза при представянето на законопроекта министърът на здравеопазването Кирил Ананиев.


Той предвижда прецизиране на текстове от Закона за здравето, с които се въвеждат противоепидемични мерки, и на практика сменя наименованието на Закона за мерките по време на извънредното положение, за да действат част от тях и след това - до 13 юли.


Приетият законопроект трябва да бъде изпратен веднага на държавния глава Румен Радев. Ако той наложи вето на някои от текстовете, ще се наложи НС обаче веднага да ги прегласува.


Плюс е, че в самият законопроект е записано, че той влиза в сила от 14 май, а не от обнародването му в Държавен вестник.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3705 |07.05.2021 45-то Народно събрание ще заседава като за последно . 23| 6013 |11.05.2020 Ананиев се размина с правомощията. МС ще обявява извънредна епидемична обстановка . 12| 5468 |04.05.2020 Правителството представя проектозакона за отмяна на извънредното положение . 4| 4457 |17.03.2020 Депутатите ще решават за Закон за мерките по време на извънредно положение

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads