Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 4613 |19.07.2022 НОВИНИ

Първан Симеонов: БСП трябва да представи този мандат като нов мандат на ”Продължаваме промяната”

.
Първан Симеонов
БСП трябва да представи този мандат като нов мандат на ”Продължаваме промяната”, мандат за рестарт. ИТН не са точно партия, по-интересно е какво ги очаква във вътрешно-партиен план. При ”Продължаваме промяната” - там ферментира партия. Това заяви социлогът Първан Симеонов. По негово мнение, единственият начин това правителство да стане е БСП да заличи себе си.
 

Дори да не успее БСП в това начинание, президентът има какво положително да извлече. Това, че даде мандата на едната от двете партии - БСП или "Демократична България", все пак означава, че е оставена отворена една врата за правителство, защото е известно, че "Има такъв народ" е препъни камъкът. А пък ако президентът беше понечил да постъпи съвършенно протоколно, той щеше направо да даде мандата на ДПС и да се ходи на избори. БСП са максимално диалогични. Президентът Радев постъпи по-скоро активно тук, след като години наред, раздавайки мандатите по-скоро постъпва протоколно. Не виждам да тръгва да става архитект на коалицията или много да ги натиска, но все пак някаква отворена врата все още има", коментира той пред БНТ.


Социологът смята, че пред "Продължаваме промяната" има дилема дали действително да ползват добрия трамплин, който социологията показва. "Имат енергията, имат амбицията, ще им се да преодоляват някакви трудности - това пък е амбиция да има правителство", допълни политологът.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3346 |23.07.2024 Политологът Ружа Смилова: Оптимизмът е дефицитно чувство във връзка с третия мандат . 0| 3448 |25.06.2024 Социологът Първан Симеонов: При нови избори ще се появят още по-силни радикални движения . 2| 2818 |07.06.2024 Първан Симеонов: Повече партии в парламента оставят повече място за маневри . 1| 4180 |19.01.2023 Първан Симеонов: Радев намигна на електората на БСП и постави Нинова на тясно

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads