Семейството на едното от двете разменените в края на 2022 година бебета е успяло да осъди "Шейново". Софийският градски съд обаче е уважил само една трета от финансовата претенция на майката и бащата на детето и вместо с 300 000 лева родителите му ще бъдат обезщетени със 100 000.

Приключилото на първа инстанция дело е по сигнал на майката, която първа установява, че четири месеца е гледала небиологичното си дете. По гражданския иск на другата майка, който също е на стойност 300 000 лева, все още няма постановен съдебен акт.


Обявеното днес решение може да бъде обжалвано пред Софийския апелативен съд, което най-вероятно ще направят и болница "Шейново", и родителите на размененото бебе.

Адвокатът на семейството Стоян Стойков заяви пред NOVA, че все още не е решил дали ще обжалва съдебното решение. Родителите трябва да заплатят разноски по делото, които са в размер на 13 000 лв.

За скандалния случай стана ясно в края на 2022 г., а в началото на миналата година децата бяха върнати на биологичните им родители.

ФрогНюз