Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 6918 | НОВИНИ

Петъчен скандал в парламента – в центъра Борисов

Петъчен скандал в парламента – в центъра Борисов
Депутатите си спретнаха традиционния вече петъчен скандал в парламента. Управляващи и опозиция изпаднаха в тежък спор кой е свършил повече добро по време на своето управление, а присъстващ в пленарна зала бе и премиерът Бойко Борисов.
 

Антон Кутев от БСП поиска обяснение от Борисов относно кадровите назначения в изпълнителната власт.

 

"Имам добре написан отговор, но по човешки ще обясня. В ситуацията, в която изпаднахме след изборите, имахме само един избор - да направим коалиция с нашите партньори от "Обединени патриоти". Няма да ме провокирате с този въпрос, за да си изпусна и аз нервите", заяви Борисов.

 

Борисов бе атакуван и от Елена Йончева относно срещата му с държавния глава на автономията Иракски Кюрдистан Масуд Барзани.

 

„Колеги, нека да погледнем добронамерено. Макар че ако г-жа Йончева ме беше попитала, щях да й каза защо тази среща е трябвало да мине максимално тихо. Знаете, че основните армии, които се бият срещу "Ислямска държава", са техните. Нали така?! И тука спирам. Виждам, че Славчо Велков е тук и той може да ви каже дали е било нужно да вдигаме шум", коментира премиерът.

 

Това предизвика отговор на Велков, който започна да говори за необявена среща на председателя на парламента в едно от чуждестранните посолства, което предизвика напрежение в залата. Димитър Главчев му отне думата и помоли квесторът да съпроводи Велков до депутатската банка.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Симеонов обвини губернатори за скандала с границата 1| 6459 | Симеонов обвини губернатори за скандала с границата Концесиите ще се дават след одобрение от парламента 1| 5900 | Концесиите ще се дават след одобрение от парламента Рагин хвърли оставка след скандала с камериерката 3| 6735 | Рагин хвърли оставка след скандала с камериерката Мей може да загуби мнозинството в парламента 0| 4666 | Мей може да загуби мнозинството в парламента
Реклама / Ads