Реклама / Ads
1| 5057 |16.05.2018 НОВИНИ

Пирински: Нужно е ново поколение структурни реформи

.
Георги Пирински Източник: БГНЕС
На 15 май Комисията по заетост и социални въпроси на Европейския парламент разгледа предложението на Еврокомисията за увеличаване на бюджета на Програмата за структурни реформи за периода до края на 2020 г.
 
Очаква се Програмата да продължи и през новия програмен период 2021-2027 г. Евродепутатът Георги Пирински, в качеството си на докладчик в сянка на Групата на социалистите и демократите, заяви, че занапред Програмата трябва да бъде ключов инструмент за прилагане на ново поколение структурни реформи, които вместо да водят до икономически ограничения (остеритет) трябва да се подчинят на императива в полза на Социална Европа, като се осигури приоритет на премахването на бедността, преодоляване на неравенствата и на социалното сближаване. Чрез балансираното съчетаване на икономически и социални мерки структурните реформи трябва да доведат до устойчив растеж и просперитет за всички държави в Съюза.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3855 |19.10.2018 Пирински: Главният приоритет на Европейския социален фонд - социалното сближаване! . 0| 3849 |11.10.2018 Пирински: Европейският социален фонд да запази и развие своята социална същност и функции! . 1| 4085 |05.09.2018 Новият бюджет на ЕС - с пълен приоритет на политиките за кохезия! . 0| 4565 |19.06.2018 Пирински към Катайнен: Комисията загърбва неравенствата!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads