Реклама / Ads
13| 38731 |24.07.2019 НОВИНИ

Плашат психиатъра Цветеслава Гълъбова със спецпрокуратурата и АДФИ

.
Цветеслава Гълъбова
Заплашиха известния психиатър Цветеслава Гълъбова със спецпрокуратурата. Това става ясно от нейн пост във Фейсбук. Гълъбова, която е шеф на държавната психиатрична болница „Св. Иван Рилски“ е известна със смелата си критична позиция към всичко, което се случва у нас. Ето какво разказа тя:
 

В духа на случващото се у нас по повод избора на нов главен прокурор ще ви представя случка от вчера. На нашата болница най-после бяха отпуснати целево нужните пари за смяна на дограма и топлоизолация. Както си му е редът, направихме процедура по ЗОП. Явиха се две фирми. Комисията, в която са включени и юрист, и строителен инженер с много голям опит, определи една от фирмите. Представител на другата фирма започва много настоятелно да звъни в болницата със искане за среща с мен, даже идват в отпуската ми, макар да им е казано, че отсъствам. Вчера все пак дойде въпросният представител с една жена, която е изготвяла конкурсната им документация. Разбира се в кабинета ми бяха и членовете на комисията.

 

Първото изречение на г-н представителя беше "Че аз исках среща насаме с вас, а сега какво ще си говоря с тези хора". Въпреки разочарованието му, разговорът се проведе. Членовете на комисията му обясниха какви пропуски има. Аз му изясних, че всичко това не трябва да се случва, а просто е редно да си подаде жалбите, щом смята, че е несправедливо оценен. И тук стана интересно - господинът ми заяви в прав текст "Много неща се знаят за вас и тази болница, има си АДФИ, има си Специализирана прокуратура и ще си потърсим правата".

 

Ето, за това последното изречение ми беше думата. Щом на такова ниско ниво - конкурс по ЗОП в психиатрия, на стойност 250 хиляди лв /"дребни пари" по израза на представителя на фирмата/ се размята спец прокуратурата като бухалка, си представете в големите игри какво става. За първи път изпитах истински бяс, задуших се от безсилието си да се преборя честно с тази войнстваща простотия и арогантност. И си дадох сметка, че това е мракобесие. Щом това жалко човече си позволява да заплашва директно с институция, която би трябвало да всява уважение, а не страх от саморазправа, значи играта на демокрация е приключила.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 35| 30533 |22.11.2020 Психиатър: Уаууууу - една леко изтръпнала женичка с колежански закопчано бело блузе ръси мозък . 18| 11249 |20.08.2020 Д-р Цветеслава Гълъбова: Ще предприема действия, за да предпазя болницата от посегателства . 10| 6953 |20.03.2020 Д-р Цветеслава Гълъбова: Депутати със защитни костюми - грозно и неуместно . 10| 6187 |22.12.2015 Психиатър пред Фрог: Под "народ", политиците разбират себе си

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads