Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5470 | НОВИНИ

Плащаш 300 лв., ако вдигаш шум между 14 и 16 часа

Плащаш 300 лв., ако вдигаш шум между 14 и 16 часа
Шумните ремонти в часовете между 14:00 и 16:00 остават в историята, а глобата за вдигане на шум след 22:00 часа ще е 300 лв. Това предвижда новата наредба за обществен ред и сигурност, която общинарите приеха на днешното си заседание. Забранява се и събиране на дарения на обществени места, както и просията. Промените влизат в сила от 1 декември.
 

Наредбата ,която приеха общинарите на днешното си заседание разглежда шума в три направления- домашни дейности и съседи, публични пространства и шум от строително монтажни дейности. Тоест, ако съседите ви вдигат шум преди 8 сутринта или след 22:00 часа можете да подадете жалба на телефон 112.

 

Органите на реда ще дойдат да констатират нарушението и нарушителите ще бъдат глобени. Акт за нерегламентиран шум може да бъде и съставен и на строители, които къртят или взривяват между 14 и 16 часа, като ограничението ще важи и за строителните фирми, които работят по общински обекти. Просията и събирането на дарения също ще се преследва.  

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Пожар спря движението на влаковете между Карлово и Пловдив 0| 4949 | Пожар спря движението на влаковете между Карлово и Пловдив 15-километрова колона от автомобили между Симитли и Благоевград 1| 4739 | 15-километрова колона от автомобили между Симитли и Благоевград От днес ограничение от  90 км/ч за шофьорите за пътя между Чирпан и Стара Загора 1| 4638 | От днес ограничение от 90 км/ч за шофьорите за пътя между Чирпан и Стара Загора Историческо споразумение между Ватикана и Китай 1| 4464 | Историческо споразумение между Ватикана и Китай

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads