Основното искане на служителите на МВР е да бъде приета корекция на средствата за униформените, заложени в бюджета за догодина. За по-високи възнаграждения полицаите настояват вече седмици наред.

ФрогНюз припомня, че недоволството им избухна заради двойния аршин, с който се третират работещите на първа линия в борбата с COVID-19. Протест имаше и сред пожарникарите.

От 20 ноември, по време на обедните си почивки, полицаи ще се събират пред сградите, където работят и ще пускат светлините на служебните си автомобили. Това ще се случва и вечер при смяна на екипите.