Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5631 | НОВИНИ

Половината от видео снимките на КАТ отиват в боклука

Половината от видео снимките на КАТ отиват в боклука
Около половината от снимките, които стационарните камери на КАТ правят на коли, превишаващи скоростта, отиват в кошчето за боклук, съобщава.
 
Причината е, че на тях се вижда втора кола. По този начин няма как да се докаже коя от колите и превишила скоростта и при евентуално обжалване в съда санкцията пада, съобщават от полицията. Само в София за последния месец трите стационарни камери са засекли над 3000 возила, които са се движили със скорост над ограничението. Всеки от уредите прави снимка, ако колата мине с над 13 км/ч над ограничението.

Средно се снимат по 100 коли в нарушение, но само около половината снимки са годни, а останалите снимки се трият от системата, защото на кадъра има две коли.

Причината за това са по-старите модели камери. КАТ разполага с 15 стационарни камери, като 8 от тях са съвременни и при тях измъкване няма. Камерата определя с инфрачервена светлина в коя лента се движи нарушителят и го посочва на снимката. Всеки заснет от по-съвременните камери отнася глоба.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Половината от българите подкрепят задължителното гласуване 3| 4565 | Половината от българите подкрепят задължителното гласуване Има  сигнали за видеото от Борисовата градинa 0| 4895 | Има сигнали за видеото от Борисовата градинa Кадиев стяга парад за День Победы (ВИДЕО) 14| 8449 | Кадиев стяга парад за День Победы (ВИДЕО) Благодатният огън слезе от небето (ВИДЕО) 6| 7224 | Благодатният огън слезе от небето (ВИДЕО)

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads