„Бяха мобилизирани изтребители, а наземната противовъздушна отбранителна система и системата за радарно разузнаване бяха поставени в състояние на повишена готовност“, написа оперативното командване на полските въоръжени сили в X.
„Тези мерки са с превантивен характер и целят да гарантират сигурността на въздушното пространство – най-вече в райони, които са съседни на атакуваните региони“, съобщиха полските сили.