За желаещите да се имунизират не се изисква предварително записване, ще бъдат поставени и първа, и втора доза.

Към днешна дата поставените инжекции у нас са общо 930 хил. Имунизираните с втора доза са над 230 хил. Темповете на имунизация са ускорени, но въпреки това България е една от страните в ЕС с най-малък процент ваксинирано възрастно население. Въпреки това според прогнозата на здравните власти колективен имунитет у нас ще бъде изграден до края на лятото.

На 14 май у нас предстои приемането на т.нар. “зелен сертификат“, с него ще се улесни пътуването в ЕС.

Очаква се днес здравните власти да решат дали зелените коридори за ваксинация ще продължат и идната седмица.