Прокуратурата внесе иск в Софийския градски съд за постоянен арест на служителя на Граничната полиция, който в петък беше задържан при получаване на подкуп от 2000 лв.

Мъжът е работил в отдел "Технически сектор и въоръжение". Той е поискал сумата от представител на фирма-доставчик на технически средства за охрана на границата. Парите са били процент от стойността на обществена поръчка за гранично оборудване.

Служителят на Гранична полиция е заловен с белязани банкноти. Задържан е, след като е получил сумата.