Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 4000 | НОВИНИ

Празник на греяната ракия и мезетата в село Згориград

Празник на греяната ракия и мезетата в село Згориград
Източник: личен архив
За поредна година във врачанското село Згориград ще се проведе празник на греяната ракия и мезетата. Организаторите на проявата от Община Враца и местното читалище са подготвили кулинарни конкурси, дегустации, почерпка и музикална програма. Читалищният секретар Цеца Кръстева допълва:
 

"Згориградска олелия със зимни мезета и греяна ракия провеждаме за четвърти път. Категориите, в които ще бъде самото състезание, това са греена ракия, най-крехка сланина, изкусно подредени жарени мезета, също така хляб и категория "Баници".

Ще има и музикална програма от 11 различни населени места на нашата община, а отделно 40 кг ракия ще се грей и ще се раздава на гостите.

 

Друго, което е наша запазена марка - това е згориградската чорба, която ще раздадем. Тая година ще ни работят 4 скари, на които ще се пекат сланина и меса, които ще се раздават също на хората. Предполагам, че всички интереси и всички вкусове ще бъдат задоволени".

 

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Хванаха украинец на АМ ”Тракия” да превозва 14 мигранти от Сирия 3| 3764 | Хванаха украинец на АМ ”Тракия” да превозва 14 мигранти от Сирия Проф. Милко Палангурски: 3-ти март да остане официален, не национален празник 12| 4415 | Проф. Милко Палангурски: 3-ти март да остане официален, не национален празник Google поздрави българите за националния празник 3-ти март 1| 4034 | Google поздрави българите за националния празник 3-ти март В Кюстендил подаряват 1000 трибагреника за националния празник 0| 3756 | В Кюстендил подаряват 1000 трибагреника за националния празник

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads