Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
6| 3903 | НОВИНИ

ЕК предлага задължителни срокове за валидност на сертификатите

ЕК предлага задължителни срокове за валидност на сертификатите
Източник: БГНЕС
До края на годината Европейската комисия ще предложи въвеждане на задължителни срокове в ЕС на валидността на сертификатите за ваксинираните против коронавирус. Това съобщи говорител на комисията.
 

Решението може да се очаква до дни, посочи той, цитиран от БТА. Говорителят отбеляза, че по-рано комисията препоръча валидността на документите да бъде девет месеца от поставянето на последната доза, необходима за пълно ваксиниране.

 

В първото тримесечие на следващата година в ЕС се очаква да бъдат доставени 250 милиона дози от ваксината на "Пфайзер", съобщи още говорителят, като уточни, че тези количества ще бъдат за осигуряване на подсилващи дози. По думите му количествата на доставките може да се увеличат допълнително с одобряването на ваксината на "Новавакс".

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Адв. Петрова: Хората да не остават с впечатление, че ще се събудят и ваксините ще са задължителни 14| 3351 | Адв. Петрова: Хората да не остават с впечатление, че ще се събудят и ваксините ще са задължителни След проверките на ”Струма”: ”Автомагистрали”, ”ин хаус”, забавени срокове, висока скорост... 8| 6443 | След проверките на ”Струма”: ”Автомагистрали”, ”ин хаус”, забавени срокове, висока скорост... Д-р Димитър Ленков предлага да се издигне паметник на „Струма“ в памет на загиналите 19| 4670 | Д-р Димитър Ленков предлага да се издигне паметник на „Струма“ в памет на загиналите Елена Йончева: ЕК предлага директива за защита на жените от насилие 16| 3650 | Елена Йончева: ЕК предлага директива за защита на жените от насилие

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads